Tabivere Noortekeskus
Tabivere Noortekeskuse moto on noortega noortele! Oma tegevuses lähtume noorte vajadustest ja huvidest, korraldatav peab olema kaasahaarav, otstarbekas, hariv, kaasaegne ja eakohane. Pakume erinevaid tegevusi erinevatele sihtrühmadele 7.- 26. eluaastani.
Juba aasta on noortekeskse tegevustes kaasa löönud tubli Tabivere noorteaktiiv, osaledes korralduses sündmuse loomisest läbiviimiseni. Noorteaktiivis on hetkel 10 põhiliiget ning mitmed “hängerid”, kes panustavad ürituse põhiselt. Hea näide oli oktoobris koolivaheaja piljarditurniir, mille korraldasid noored endile ning kokku osales 20 noort. Väga populaarsed on noortekeskuses ööbimised, kus noored koos juhendajaga viivad läbi huvipõhiseid tegevusi, mänguõhtuid ja kokkamisi. Viimasel vanemate noorte ööbimisel valmis noorteaktiivi projekt Eesti Noortühenduste Liidule, mille rahastuse me saime ning millega saame külastada teisi noorteaktiive. Kuidas seda hetkeolukorras korraldada on veel lahtine.
Noori kogu Tartu vallast toovad aga kokku 80-90 osalejaga diskoõhtud, mida on jagunud igasse kvartalisse. Iganädalaselt on noortekeskuses erinevad meisterdamise ja kokkamise töötoad. Viimane suurem sündmus oli isadepäeva tähistamine Merkuur mobiilse töötoaga, milles isad ja lapsed valmistasid akupanga toitel öölampe, pakkusime isadele kohvi-teed ja pannkooke. Esimest korda avasime isadepäeva näituse, mida saab näha Tabivere rahvamaja fuajees. Siinkohal tänan kõiki, kes võtsid vaevaks saata foto isast lapsega! Kahjuks jäi ära selleaastane pidulik Punase Vaiba Gala, mille asendasime kinnise tänuõhtusöögiga noorteaktiivile panuse eest noorte tegevustesse. Novembris valmis stuudiosse noorte ehitatud salvestusruum. Tehtut jagub ja seda on hea meenutada!
Detsembris võtame rahulikult ja päeva korraga tulenevalt hetkeolukorrast riigis. Sätime noortekeskuse jõulurüüsse ja võtame osa Tartu Valla jõuluakende sündmusest, valmistame jõulukaarte ning piparkooke. Kui traditsioonilised asjad tehtud, kolime osa tegevusi ka õue. Detsembri esimesel nädalal ei jäta me tegemata ka helkuripuud. Õuetegevustena läheme matkale ümbruskonda ning korraldame orienteerumise.
Tabivere Noortekeskuse ruumid asuvad Tabivere Vabaajakeskuse I korrusel eraldi sissepääsuga maja tagumisest küljest. Avaratesse ruumidesse mahuvad pajud huvitavad laua-/seltskonnamängud ja mitmed suured mängud nagu õhuhoki, legolaud, piljard, lauatennis ja WildEst. Mängida saab X-Boxi, kuulata muusikat ja vaadata filme suurel ekraanil. Lisaks on noortekeskuse ruumidemides puhkenurgad ja tühja kõhu leevenduseks võimalus kasutada kööginurka. Noortekeskuse stuudios on head võimalused tegelemaks fotograafiaga, meedia-videotöötlusega ning erinevate muusikariistadega heli loomisest selle salvestamiseni. Õues võid näha noortekeskuse drooni, mis jäädvustab pump trackil ja rambil trikitavaid tõukerattureid, grillimise töötuba korraldavaid või ilusa ilmaga SUP laual Saadjärve ilu nautivaid noori. Just selliseid tegevusi pakub Tabivere Noortekeskus!
Et olla kursis erinevate noortekeskuse tegevustega küsi lisainfot noortekeskusest (marianne.luik@tartuvald.ee, tel 5664 7969) või hoia silm peal meie Facebooki lehel ( https://www.facebook.com/tabiverenoortekas/ ) ja reklaamidel. Alati on teretulnud erinevad mõtted ja ideed, mida teostada. Noortekeskus ootab kõiki noori vanuses 7-26 eluaastat sisukalt vaba aega veetma!