Maarja-Magdaleena Noortekeskus

Noortekeskus asub Maarja-Magdaleena külas, kortermajas nr.3. Meil on küll pisike noortekeskus aga samas on see ruum noortele avar ja hubane. Oleme suutnud sinna ära mahutada palju erinevaid võimalusi mängimiseks ja vaba aja veetmiseks. Olemas on populaarne biljard, X-Boks ja playstation; erinevad lauamängud; meisterdamisvahendid; kööginurk, kus saab palju maitsvat valmistada ja loomulikult mõnusalt pehme diivan, kus lesida ja muusikat kuulata. Väljas mängimiseks on erinevad õuemängud ja sõiduvahendid , nagu näiteks: tõukerattad, rulad ja rulluisud.
Noortekeskus on avatud esmaspäevast-reedeni, vahel toimuvad väljasõidud ja üritused ka nädalavahetuseti. Noortekeskusesse on oodatud kõik 7-26 aastased noored.
Oma töös lähtun põhimõttest “noortelt noortele”. Arvestan noorte soovide ja huvidega, kaasan neid erinevate ürituste korraldamisel ja lasen neil endil üritusi korraldada. Diskoõhtud on noorte seas populaarseimad, mida noored ise läbi viivad. Peaaegu alati on diskodel palju teisi Tartu valla piirkonna noori.
Aastaringselt toimub veel palju erinevaid üritusi ja väljasõite. Sellel aastal on ürituste kohapealt asjad veidi keerulisemad olnud, kuid sellegi poolest ei lase me oma tujul langeda ja tegutseme edasi.
Väga suurt rõhku paneme liikumisele ja looduses matkamisele. Mitu korda aastas toimub väljakutse ”Kes kogub rohkem samme” , mille eesmärk on teatud aja jooksul võimalikult palju samme koguda. Väljakutse on väga populaarne ja noorte tulemused müstilised.

Noortekeskuse alt toimuvad mitmed huviringid koolimajas nagu näiteks tantsutrenn ja parkour. Tantsutrennis õpitud kavadega esinevad noored kooli- ja kogukonna üritustel. Võeti osa noorsootöö nädala raames korraldatud üle-Eestilisest “TANTSUAKTSIOONIST”.
Väga populaarne on iganädalane kokkamine noortekeskuses, kus noored valmistavad maitsvaid, koduseid ja noortepäraseid toite. Noored valivad ise, mis rooga vamistavad ja teevad ise kõik algusest lõpuni. Augustis võtsid noored osa kohvikutepäevast ja valmistasid teistelegi häid toite.
Toimuvad erinevad käelise tegevuse töötoad vastavalt aastaajale, tähtpäevale või noorte soovidele.
Tegevusi jagub väga palju erinevaid ja erinevatele vanusegruppidele.


Selleks, et noortekeskuse tegevusega rohkem kursis olla, hoia noortekeskuse Facebooki ja Instagrami lehel silm peal!      
Facebook: https://www.facebook.com/Maarja-Magdaleena-Noortekeskus-669111609966161 või Instagram: @mm_noortekeskus